Polecamy

hide

FOTOGRAFIA

Krzysztof Bezubik

 

FOTOGRAFIA

 

- ślubna
- narzeczeńska
- okolicznościowa
- rodzinna, dziecięca i ciążowa
- reklamowa
- studyjna i plenerowa
a także indywidualne życzenia i propozycje

 

 

http://www.krzysztofbezubik.pl
http://www.krzysztofbezubik.pl/wordpress
http://www.krzysztofbezubik.pl/wordpress2
http://www.krzysztofbezubik.blogspot.com

 

 

REZERWAT POKAZOWY ŻUBRÓW


Żubr

Rezerwat jest jedną z największych atrakcji regionu. Znajduje się w odległości 11 km. od Leśniczówki „U Jasia i Małgosi", na trasie do Białowieży. Goście korzystający z naszych noclegów magą więc z łatwością dotrzeć do Rezerwatu Pokazowego Żubrów. Dla zaprawionych w bojach turystów proponujemy wędrówkę pieszo przez Puszczę. Można także pokonać tę odległość na rowerze. W rezerwacie nie będzie problemu z tym środkiem lokomocji, ponieważ można na nim poruszać się pomiędzy zagrodami dla zwierząt  (po uiszczeniu dodatkowej, niewielkiej opłaty).

 

 

 
Co zobaczymy w rezerwacie?
Nieliczni turyści przemierzający szlaki Puszczy Białowieskiej mogą poszczycić się niezapomnianym przeżyciem, jakim jest spotkanie żubra w naturalnym środowisku. Ale nikt nie może odmówić sobie przyjemności zobaczenia niekwestionowanego pana Puszczy, dlatego co roku tysiące turystów odwiedza zagrodę żubra w rezerwacie.
Oprócz żubra można także podziwiać jelenie, sarny, łosie, koniki polskie, dziki, wilki i rysie, a także krzyżówkę żubra z bydłem domowym, czyli żubronia. Wszystkie zwierzęta przebywają w naturalnym środowisku. Czasem trudno je zobaczyć, ponieważ chowają się w zaroślach. Należy okazać im wyrozumiałość, przecież każdy potrzebuje choćby odrobiny prywatności ;)

 

 

 
Dane historyczno-geograficzne
Rezerwat,który obecnie można zwiedzać powstał w 1937 roku, ale żubry można w nim oglądać dopiero od 58 lat, czyli od 1955 r., kiedy to restytucją tarpanów zamieniono na hodowlę żubra. Wielkość rezerwatu pokazowego wynosi 27,9 ha.

 

 

 

PARK PAŁACOWY

Park Pałacowy to jeden z ważniejszych elementów Białowieskiego Parku Narodowego. Zwiedzanie rezerwatu ścisłego najczęściej rozpoczyna się właśnie w Parku. Został on założony w roku 1895, na terenie przyległym do Pałacu Carskiego, powstałego na polecenie cara Aleksandra III.

Projektantem parku był Walery Kornenberg, jeden z najbardziej znanych architektów krajobrazu w tamtych czasach. Park został zaprojektowany w stylu angielskim. Styl ten opierał się na naturalnych formach pięknie uwydatnionych przez architekta. W parku znajduje się ponad 100 gatunków drzew i krzewów. Do naszych czasów zachowały się: drewniany dworek z 1845 roku, obelisk z 1752 r. upamiętniający polowanie Augusta III Sasa, drewniana Brama Pałacowa, Dom Marszałkowski i inne. Na terenie parku znajduje się Muzeum Przyrodniczo-Leśne.

Ośrodek Edukacji Przyrodniczej BPN

Dworek z 1845 roku, obecnie siedziba Ośrodka Edukacji Przyrodniczej BPN

 

Park jest doskonałym miejscem do spacerów, zarówno wczesną wiosną, gdy wszystko budzi się do życia, jak i późną jesienią, kiedy to można podziwiać bajecznie kolorowe korony drzew.

 


 

dogodna lokalizacja

czytaj więcej o lokalizacji


Zaprzyjaźnione kwatery:


Agroturystyka Agro13

Słoneczne Pokoje w Białowieży

 

 

Wycieczki po Ekwadorze

więcej informacji w zakładce EKWADOR